Як підвищити опірність організму до простуди?

/Files/images/1225454258_swim01.jpg

З настанням холодів кількість простудних і інфекційних захворювань стрімко збільшується. Проте, одні люди набагато краще чинять опір простуді, ніж інші, які починають кашляти і чхати з першим ковтком холодного повітря. Як підвищити свій імунітет? Може, дійсно для цього необхідно лише щодня випивати пляшку кефіру? На жаль, ні! У житті все складніше, ніж в рекламі.

Бажано також вживати в їжу наступні продукти:

Пивні дріжджі. Вони дуже багаті різними вітамінами і оліго-елементами , що підвищують імунний захист.

бджолиний пилок (прополіс). Бджолиний пилок - це те, чим харчуються робочі бджоли. Вона має тонізуючі і регенеративні властивості, добре зміцнює імунітет. Вона багата вітамінами, мінералами, нуклеіднимі кислотами і ензимами. Прополіс - це та ж бджолиний пилок, але перероблений для того, щоб годувати бджолину матку. Прополіс допомагає бджолиній матці відкладати мільйони яєць і жити набагато довше, ніж проста бджола. Він містить ті ж активні речовини, що і бджолиний пилок, але в більшому ступені.

Морську капусту. Життя на землі з'явилася з океану. Морська капуста містить хлорофіл, амінокислоти, мінерали. Вона укріплює ендокринну, нервову і імунну системи, регулює обмін речовин, очищає кров, сприяє регенерації тканин.

2. Спрінцуйте ніс морською водою. Зазвичай готові спреї з морською водою використовують для лікування нежиті. Але не менш корисні вони й для профілактики нежиті, простудних і вірусних захворювань. Необхідно спринцювати ніс двічі на день - вранці і ввечері.

3. Частіше мийте руки. Віруси, що викликають простудні захворювання, надзвичайно заразні. А передаються вони найчастіше через руки. Віруси в надлишку присутні в громадських місцях і живуть на поверхні предметів годинами. Достатньо лише піднести забруднену руку до носа і вдихнути, щоб дістати вірус в свій організм.

4. Одягайтеся тепліше, як тільки наступають холоду. Якщо у вас замерзли руки або ноги, кров відразу поспішає до кінцівок, щоб зігріти їх. Інші ж частини організму в цей час отримують менше крові, а значить, менше захисних кров'яних тілець, здатних протистояти вірусної агресії. У особливо холодну погоду корисно закривати ніс і рот шарфом. На це є свої причини: захисні тільця найкраще функціонують при температурі близько 37 градусів. При вдиханні крижаного повітря температура дихальних шляхів знижується аж до 30 градусів, а значить, активність імунної системи різко знижується.

5. Приймайте в їжу залізо. Іноді часті застуди прямо пов'язані з недоліком заліза в організмі. Якщо ви споживаєте недостатньо заліза, вашим клітинам починає не вистачати кисню, що значно уповільнює обмін речовин в організмі. Недостача заліза звичайно проявляється у вигляді підвищеної стомлюваності, блідості і слабкості. Більшість полівітамінів містить близько 18 мг заліза. Ви можете отримати більше, якщо ви будете їсти 3 рази на день продукти, багаті залізом: темне м'ясо, рибу, птицю, яйця. Ці продукти, крім того, у великих кількостях містять цинк - елемент, необхідний для виробництва білих тілець, що теж захищають організм від хвороб.

6. Багато відпочивайте. Зрозуміло, що утомлений і ослаблений організм менш успішно чинить опір захворюванням. Тому більше відпочивайте, більше спіть, гуляйте на свіжому повітрі і уникайте стресів.

7. Не їжте занадто калорійну їжу. Тенденція така, що люди в холодну пору року їдять більш калорійне, ніж влітку. Начебто намагаються їжею захистити себе від холоду. Будьте обережні: надлишок калорій і зайва вага вимотують і послаблюють організм. А надлишок солодкого і жирного знижує імунний захист.

8. Не перегрівайте свій будинок. Сухе повітря висушує слизові оболонки носоглотки і робить їх більш уразливими перед інфекціями. Підтримуйте температуру приміщення на рівні 20 градусів і частіше провітрюйте його. Непогано придбати зволожувач повітря. Також негативно, як і сухе повітря, на носоглотку діє паління, у тому числі і пасивне вдихання диму.

9. Приймайте ехінацею. Корисні властивості цього імуностимулюючої рослини давно науково доведені й перевірені. Можна з упевненістю сказати, що ехінацея здатна підвищувати опір організму перед респіраторними інфекціями, у тому числі й перед грипом. Ехінацея не токсична і не має побічних ефектів. З початком холодної погоди рекомендується приймати ехінацею протягом 10 днів кожен місяць. У зимові місяці або з початком епідемії грипу - протягом 20 днів щомісяця. Ехінацею у вигляді настоянки приймають по 50 крапель тричі на день, у вигляді таблеток або капсул - по 325 мг щодня.

/Files/images/t_0007.jpg

Як захиститися від грипу

Не слід плутати звичний плин з носа й першіння в горлі з "справжнім" грипом, який, як правило, виявляється в швидкому і сильному підвищенні температури, ломота кісток і головного болю. Грип може призвести до дуже серйозних ускладнень, нерідко з летальним результатом. У період епідемій допоможе захиститися від інфекції прийом антивірусних препаратів. Але кращий захист від грипу поряд зі зміцненням імунітету - вакцинація. Вакцинуватися слід відразу з настанням холодів, оскільки вакцина починає діяти лише через 10-15 днів після щеплення, а найчастіше епідемія грипу наступає вже в листопаді. Особливо важливо прищеплювати дітей: до п'ятирічного віку при грипі заражається приблизно одна дитина з трьох, тоді як серед дорослих - одна людина з десяти.

Дитячий травматизм і його профілактика

Дитячий травматизм в усьому світі ще великий. На дитячий вік припадає 25% всіх пошкоджень, які отримує людство. У нашій державі приділяється багато уваги профілактиці дитячого травматизму та виділяються великі матеріальні кошти, щоб підростаюче покоління виросло здоровим.

Однак ще дуже часто діти отримують ушкодження (травми), які іноді ведуть до інвалідності. Нещастя з дитиною відволікає батьків від трудової діяльності, негативно діє на їхнє здоров’я. Найбільше число травм відбувається у хлопчиків, в 2-3 рази частіше, ніж у дівчаток, що можна пояснити більшою активністю хлопчиків. У домашніх умовах часто отримують ушкодження діти грудного віку.

У цьому віці в основному мають місце побутові травми. Найбільш часто виникають опіки (35%) і переломи (14%), тобто майже половина випадків відноситься до числа серйозних ушкоджень. Неправильний догляд за дитиною, несприятливі умови навколишнього середовища, незадовільний нагляд з боку дорослих - основні фактори, які призводять до травмування дітей грудного віку, зокрема, до опіків. Причиною виникнення опіків можуть бути гарячі предмети і посудини з гарячою рідиною, залишені біля дитини, поганий стан електропроводки. Переломи найчастіше пов’язані з падінням з ліжечка, недоглядом з боку батьків. Таким чином, очевидно, що єдиним винуватцем усіх пошкоджень у немовляти є недбалість або неуважність дорослих.

З 4-5-місячного віку частота пошкоджень збільшується, тому що у дитини з’являються свідомі хапальні рухи, і він може, наприклад, перекинути на себе посуд з гарячою рідиною. У дошкільному віці допитливість дітей, недостатність координації рухів, відсутність життєвого досвіду приводять до падіння зі сходів, гойдалок, опіків гарячими рідинами, отруєннями отруйними речовинами, проковтування дрібних предметів. Діти цього віку часто падають з вікон. Найбільш часто зустрічається травмою опорно-рухового апарату є підвивих головки променевої кістки. Відбувається він зазвичай тоді, коли дорослі різко тягнуть за руку маленьку дитину догори або в бік, під час гри, одягання або роздягання одягу з вузькими рукавами, при падінні або при підніманні впали дітей.

Для того щоб уберегти дітей від травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:

А) суворо стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки і т.п.;

Б) з підвищеною увагою і обережністю переносити посуд з гарячою рідиною в місцях квартири (або дитячих установ), де раптово можуть з’явитися діти;

В) не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;

Г) ховати в недоступних місцях сірники, запальнички;

Д) зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;

Е) не допускати дітей близько до топлення печі і напруженим предметів (електроплитці, праски, чайнику та ін);

Ж) при купанні дітей дорослим не можна ні на хвилину відлучатися.

У дітей шкільного віку травми можуть бути найрізноманітнішими. У побуті це можуть бути опіки, падіння в сходовий проліт, при катанні на поручнях, падіння з велосипеда, з парканів, дахів, гаражів, дерев, дорожньо-транспортні пригоди. Близько 4 / 5 шкільних травм відбувається під час змін, близько 1 / 5 - на уроках фізкультури. Травми, що сталися під час змін, у значному числі випадків легені, але є й серйозні (переломи, струси мозку).

Травми на уроках фізкультури частіше відбуваються з учнями 5-7 класів, в більшості випадків під час занять на відкритих майданчиках. Вуличний травматизм частішає навесні, влітку, коли діти багато часу проводять на вулиці. У величезній більшості випадків дитячого транспортного травматизму винним виявляється дитина. Більшу частину свого часу дитина проводить у товаристві батьків та дорослих. Природно, що приклади поведінки на вулиці він бере, перш за все, зі своїх рідних.

Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте її від можливих травм.

Кiлькiсть переглядiв: 305

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.